Põllumajandus on viimastel aastatel oluliselt muutunud ja seda tänu tehnoloogia kiirele arengule. Seadmed, mis kannavad kaasaegseid sensoreid ja mida juhitakse GPS signaali abil, annavad seninägematul kujul informatsiooni ja andmeid analüüsiks. See progress läheb edasi droonide ja robootika arenguga.

Droonid programmeeritakse lendama kindlatel kõrgustel ja kiirustel tegemaks spetsiifilisi tegevusi etteantud marsruudil. Andmed, mis termokaameraga salvestatakse, digitaliseeritakse eritarkvara abil täpseks ärianalüüsiks. Vastavad tarkvaralahendused monitoorivad saagi seisundit, avastavad toitainete puuduse, märkavad umbrohu levikut, ennustavad ilma, hindavad üleujutuste või põua poolt tekitatud kahju, valvavad kariloomi ja arvestavad metsa tihedust. Hinnatakse, et droonid võivad muuta põllumajandust peaaegu sama palju kui tööstusrevolutsioon seda tegi.

Meie drooniteenus põllumajandussektorile pole veel päris valmis, kuid oleme mitme partneriga läbirääkimiste lõpufaasis. Kui Teil on soovi oma vajadustest rääkida, siis kontakteeruge meiega aadressil info@drooniteenused.ee